Tepelné čerpadlá

Ponúkame vám tepelné čerpadlá špičkovej kvality renomovaných značiek Vaillant a Buderus, ktoré vynikajú účinnosťou, vynikajúcou úspornosťou a dlhodobou spoľahlivosťou. Sme vlastníkmi certifikátu na poberanie dotácií zo „Zelená domácnostiam“, takže s nami ušetríte aj pri nákupe tepelného čerpadla.

V súčasnosti, podľa platnej legislatívy sa môžu stavať už len domy s takmer nulovou spotrebou energie. Z tohto hľadiska sa stáva tepelné čerpadlo a rekuperácia nutnosťou, ktorá musí byť v každej novostavbe. Vybrali sme pre vás tie najlepšie a najkvalitnejšie tepelné čerpadlá, v ktorých sa spája vysoká účinnosť, nízke prevádzkové náklady a spoľahlivosť.
Tepelné čerpadlá značiek Daikina Viessmann sa radia medzi najekonomickejšie riešenia kúrenia, prípravu teplej vody alebo chladenia. V závislosti od typu tepelného čerpadla môžete ušetriť aj viac ako 70% primárnej energie. Ako je to možné?

Rekuperácia – spôsob získavania tepla

Rekuperácia je spôsob vetrania so spätným získavaním tepla. Teplý vzduch z domácnosti sa odvádza vetracím zariadením do výmenníku tepla, kde sa odoberie časť jeho tepelnej energie. Touto energiou sa predhreje chladný vzduch prichádzajúci z vonka. V domácnosti tak máte čerstvý a zároveň predhriaty vzduch, ktorý môžete ohriať na požadovanú teplotu za oveľa nižšie náklady než by ste ohrievali chladný vzduch keby ste vetrali otvorením okien.

Tepelné čerpadlá

Tento systém je síce náročný, ale môže vám ušetriť značné financie, ktoré by ste inak investovali do energie na vykurovanie. Tepelné čerpadlá sú zariadenie, ktoré výmenu tepla sprostredkujú. Získavajú teplo z okolia a odovzdávajú ho tam, kde je to potrebné. Môžu tak ohriať vzduch a aj vodu.